Sportowenewsy.pl Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Reprezentacja Polski
Autor Wiadomość
barcatom1 
Kibic

Wysłany: 2013-06-17, 10:50   Reprezentacja Polski

Pojawiła się gdzieś taka informacja, iż ewentualnym następcą Waldemara Fornalika na stanowisku selekcjonera polskiej reprezentacji mógłby być Bilić, który odszedł z Lokomotiwu Moskwa. Myślę że byłaby to świetna opcja. Raz że trener jest młody, a już doświadczony. Doświadczenie zdobywał w pracy z reprezentacją Chorwacji i to z nie najgorszym efektem i dzięki temu praca w roli selekcjonera nie jest mu obca. Jest wojownikiem i potrafi to zaszczepić piłkarzom, a tego bardzo brakowało ostatnio biało-czerwonym. W przeciwieństwie do obecnego selekcjonera ma on ogromną charyzmę co też w te j pracy nie jest bez znaczenia no i miałby świeże spojrzenie z zewnątrz i może w końcu jakiś pomysł co zrobić z tych piłkarzy których może sobie dobrać bo tego też ewidentnie brakuje.

barcatom1 
Kibic

Wysłany: 2013-06-25, 12:02   

Fani Legii muszą mieć powody do radości. Wygrana liga i Puchar Polski, przygotowania do kwalifikacji Ligii Mistrzów i niezłe losowanie II rundy tych kwalifikacji. Walijskim New Saints FC to nie jest jakiś mocarz, a i wyprawa do Walii nie jest mocno męcząca. Kadra jest wzmacniana, a i przyszłość też rysuje się dobrze. Raz że sytuacja finansowa nie jest zła, a dwa że dobrze szkolony w dalszym ciągu jest "narybek". Rocznik 1994 czyli juniorzy właśnie co zdobyli tytuł Mistrzów Polski. Wygrali oni finałową grupę mając za rywali juniorów Arki Gdynia, Cracovii i UKS Ruchu Chorzów.

barcatom1 
Kibic

Wysłany: 2013-07-13, 09:48   

Znowu w jakimś wywiadzie głos na temat swój i polskiej reprezentacji zabrał Ludovic Obraniak. Tym razem twierdzi że powodem jego rezygnacji z gry w kadrze nie jest osoba trenera Fornalika, ale atmosfera wokół kadry i zachowanie niektórych włodarzy wypowiadających się źle na jego temat. Obraniak co chwila mówi coś innego i można się temu trochę dziwić, ale mnie się wydaje że tą swoją postawą na boisku i po za nim pokazywał że ma "jaja" i że mu zależy czego nie widać u większość naszych reprezentantów. Właśnie takich piłkarzy z charakterem nam najbardziej brakuje bo ja jakoś w tych zawodnikach nie dostrzegam takiego zaangażowania jakie powinno u nich występować. Obraniak powinien wrócić.

barcatom1 
Kibic

Wysłany: 2013-08-13, 16:22   

Polska - Dania
TYP x2 kurs powyżej 1.5

Jedni i drudzy mają spore problemy w kwalifikacjach Mistrzostw Świata. Lepszy kurs jest na Duńczyków o których w tej chwili aż tak dużo nie wiem, ale za to zapewne jak większość wiem trochę o Polakach. Po pierwsze mamy kilku kontuzjowanych graczy. Po drugie, wiadomo mamy kilku niezłych piłkarzy, ale nie aż tak i nie na tyle by móc radzić sobie bez problemu z każdym. Przy tym potencjale jaki posiadamy niezbędne jest zaangażowanie, walka, dobra atmosfera, traktowanie reprezentacji jako czegoś najważniejszego itd. Niestety u co najmniej części naszych piłkarzy te elementy nie występują, a dokładając do tego brak specjalnego pomysłu na grę ocena musi wyjść negatywna. Tak więc nie widząc podstaw do tego by naszym miało jakoś specjalnie zależeć na wygranej, a kurs lepszy widać na Duńczyków to skuszę się na x2.

barcatom1 
Kibic

Wysłany: 2013-09-04, 14:25   

Ja jestem załamany sytuacją jaką mamy przed meczem z Czarnogórą. Byłem zwolennikiem odstawienia Lewandowskiego albo chociaż posadzenia go na ławce wiadomo za co. Tak nie może zachowywać się najlepszy Polski piłkarz, który powinien być liderem kadry i wzorem dla młodych. Nie da się chyba jednak tego zrobić i trzeba liczyć na to że Lewandowski przemyślał swoje zachowanie i zaskoczy w meczu z Czarnogórą. Początkowo miał go zastąpić Milik, owszem talent duży ale w ostatnim roku prawie nie grał o stawkę. Doznał kontuzji więc inny ewentualny zastępca to Sobiech. Piłkarz nie najgorszy ale bez szału. Jednak i on ze względów zdrowotnych nie zagra. Na jego miejsce powołano Brożka i tu już ręce opadają, gdyż to zawodnik który potrafi grać tylko w Wiśle, a do kadry to nie nadawał się nawet w swoim najlepszym momencie kariery. Jest jak jest, ale nie ma się co dziwić. Zobaczmy czołówkę strzelców naszej Ekstraklasy w tym sezonie. Więcej niż trzy gole zdobyło dwóch piłkarzy Łotysz i Japończyk. Patrzymy na strzelców trzech bramek bo jest ich sporo (siedmiu), ale wśród nich "aż" dwóch Polaków trzydziestodwuletni pomocnik Garguła i w końcu jakiś napastnik i to w sumie przed 30 Paweł Buzała. Chłopak szczery, waleczny i choć często nieskuteczny to potrafiący dochodzić do sytuacji. Może to bardziej on niż Brożek powinni znaleźć się w kadrze?

barcatom1 
Kibic

Wysłany: 2013-09-11, 11:48   

Wierzy ktoś jeszcze w awans Polski na Mundial? Teoretycznie jak ktoś oglądał transmisję w tvp mógłby chyba wierzyć bo mówiono tam że wystarczy że Anglia wygra z Czarnogórą a my z Ukrainą i potem wystarczy wygrać z Anglią, której już nie będzie zależało bo awans będzie miało już w takiej sytuacji wywalczony. Mnie się wydaje że jeśli Anglia wygra z Czarnogórą, a Polska z Ukrainą to różnica będzie trzypunktowa i jeśli my wygramy na Wembley to będziemy mieć tyle samo punktów i lepszy bezpośredni bilans czyli wywalczymy pierwsze miejsce, a drugich Anglików czeka baraż. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Druga rzecz to styl w meczu z San Marino. Na środku ataku coś czego nikt się pewnie jeszcze niedawno nie spodziewał. Szok Paweł Brożek i szokiem było też jak zagrał. Na zamianę wszedł Robak i ile dał kadrze też widzieliśmy. Nie łudźmy się, lepiej budować kadrę na kolejne kwalifikacje i bez takich baboli jak Brożek w ataku czy Fabiański zamiast kogoś młodego i perspektywicznego jako trzeci bramkarz.

barcatom1 
Kibic

Wysłany: 2013-10-09, 15:37   

Niedobre wieści e zgrupowania reprezentacji Polski. Kontuzji doznał Bartosz Salamon. Najdziwniejsza i niezrozumiała jest dla mnie inna decyzja selekcjonera. Chodzi mianowicie o oddelegowanie do kadry U21 Arkadiusza Milika. Gramy w piątek mecz w którym nawet jeśli się ostatecznie nie uda to jednak trzeba koniecznie walczyć do samego końca o trzy punkty czyli istnieje możliwość zmuszenia do bardzo ofensywnej gry. Tymczasem mieliśmy powołanych tylko trzech napastników, a teraz zostało dwóch. Niech tak któryś dozna kontuzji w ostatniej chwili i zostaje jeden. Dla nie to delikatnie mówiąc jest jakieś nieporozumienie.

Joraz 
Amator

Wysłany: 2014-11-25, 13:47   

Teraz reprezentacja ma bardzo dobry okres :) Szkoda że nic tutaj się nie dzieje , nie ma aktualizacji itd.

kamilos678 
Amator

Wysłany: 2015-05-30, 23:17   

Dokładnie dobre wyniki Reprezentacji a przed nami mecz z Gruzją jak obstawiacie wynik ?

Odpowiedz do tematu